מערכות VRF הובילו מהפך בשוק המיזוג

//מערכות VRF הובילו מהפך בשוק המיזוג

רבים מאיתנו משתמשים במערכות מיזוג וחימום על בסיס יומי. אבל איזו טכנולוגיה נכנסת למערכות הללו ואילו סוגי מערכות קיימות בשוק? המזגנים בבתים שלנו והמערכות בבניין בו אנו עובדים יכולים להיות שונים למדי. כמו כן, מערכות מיזוג אוויר יכולות להיות שונות בהתאם לאיזה חלק בעולם בו אתם גרים. סוג אחד בולט של מערכות מיזוג אוויר המוכר בשוק ה-HVAC הוא מערכת VRF. רובנו עשויים פשוט לראות במערכת VRF כמזגן רגיל, אך בואו נגלה יותר כיצד מערכות VRF עובדות ומה מבדיל אותן ממערכות מיזוג אחרות.
VRF היא טכנולוגיה שיכולה להפחית הפסדי אנרגיה ובכך לשפר את יעילות המזגן במתקנים מסוימים. זוהי תצורת מערכת מיזוג אוויר ללא צינורות, בה יחידת חוץ אחת מעבה נוזל קירור ומספקת את הקירור ליחידות פנימיות מרובות. סידור זה מאפשר בקרת נוחות להתאמה אישית ובו זמנית חימום וקירור עבור כל אזור בבניין בו מותקנת המערכת. המונח "זרימת קירור משתנה" (VRF) מתייחס לפונקציה של הטכנולוגיה השולטת בכמות הקירור המסופקת ליחידות הבית, מה שמאפשר לשלוט על מספר יחידות פנים בודדות מיחידת עיבוי חיצונית אחת. שליטה בזרימת הקירור היא מרכז השימושיות של מערכות VRF התורמת ליתרונותיהם הרבים על פני מערכות אחרות בסביבות מסוימות.

מערכות מיזוג אוויר ללא תעלות שונות באופן מהותי ממערכות עם תעלות באופן העברת החום. מערכות VRF מפזרות קירור ליחידות פנים המקררות את האזור המיידי בו נמצאות יחידות הבית. ישנן מערכות ללא תעלות ועם יחידה אחת בהן מדחס חיצוני יחיד מספק אספקת קירור ליחידה פנימית יחידה כמו אלה הנמצאים בדרך כלל בבתים קטנים או במשרדים. ישנן גם מערכות מורכבות יותר ללא צינורות שיכולות להכיל יחידות חיצוניות מרובות המעבירות קירור ליחידות פנימיות מרובות. מערכות גדולות יותר אלה נמצאות במבנים גדולים יותר.
מערכות עם תעלות מקררות אוויר במעבה חיצוני ואז מפיצות את האוויר הקריר דרך תעלות לתוך הבניין בו הוא מותקן. מערכת VRF נטולת צינורות מאפשרת להתקין מערכת מודולרית שקל בהרבה להתקין ממערכות מיזוג אוויר רגילות. מערכת מודולרית מסוג זה מעניקה גמישות בעיצובי המערכת וזה הופך אותם לאידיאליים עבור התאמת מיזוג אויר למבנים היסטוריים מבלי לפגוע במבנה הבניין. התחזוקה למערכות VRF הופכת לפשוטה יותר עם ההפקדים המתוחכמים שלהן יחד עם תאימות 'הכנס-הפעל' פשוטה. בקרי מערכות VRF מציעים גם בקרה מדויקת על טמפרטורת החדר שכן ניתן להגדיר כל יחידה מקורה בנפרד לכל אזור בבניין. יתרון נוסף של מערכות VRF הוא בכך שהן יכולות להיפטר מהפסדי זרימת אוויר של תעלות, אשר מוערכות בין 20% ל-30%.

"LG Electronics" מציעה גם פתרון VRF במערכת "LG Multi V 5" החדשה שלהם. "Multi V 5" מספק יעילות משופרת המפחיתה הפסדים המתרחשים במערכות אחרות. מדחסי "Multi V 5" הם מערכות חילופי חום וטכנולוגיית אינוורטר מעוצבות, הממזערים את צריכת האנרגיה לרמות שהיו בעבר בלתי ניתנות להשגה עם מערכות שאינן VRF. בקרת טמפרטורה מדויקת מבטיחה יעילות מערכת, נוחות משתמש ולחות טובה יותר. היעילות המשופרת של "Multi V 5" לא רק מקטינה עלויות אלא גם מקטינה פליטות המזיקות לסביבה תוך העלאת ערך הבנייה. היחידות הפנימיות של "Multi V 5" מגיעות במגוון רחב של סגנונות שמתאימים לכל עיצוב פנים ופליטת הרעש הנמוכה מבטיחה סביבה נוחה.

בעוד שמערכות VRF הינן הפיתרון המושלם לכל יישומי הבנייה המסחרית, הן מספקות אפשרות חשובה עבור מהנדסים ומפתחים שיש לקחת בחשבון. ככל שהמפתחים יצברו ניסיון רב יותר במערכות VRF, מערכות אלה ימשיכו לעלות בפופולריות גם בעתיד. הרבגוניות והיעילות של מערכות אלה שינו את שוק המיזוג העולמי. שימו עין גם על מערכות VRF בביתכם או במשרד שלכם.

By |2019-09-08T12:09:00+02:00ספטמבר 5th, 2019|כללי|0 Comments
Call Now Buttonחייגו
שינוי גודל גופנים
ניגודיות